Számos táplálkozási tényezővel magyarázzák a vastagbél-daganatok kifejlődésének okát. A főbb magyarázatok közé tartozik a hazai magas fehérje- és zsírfogyasztás, az alacsony diétásrost- fogyasztás és az antioxidánsok fogyasztásának hiánya. Ismeretes, hogy 100 g fehérjefogyasztás estén már már fokozódhat a szervezetben a nitrátképződés. A zsírok fogyasztása elősegíti az epesavak elválasztását, amely a colonban történt pangása következtében másodlagos epesavvá alakul, amely már rákkeltő hatással rendelkezik. Az alacsony antioxidáns- ellátást bizonyítják a hazai felmérések is.
A hazai lakosság marginális antioxidáns táplálkozására jellemző, az Első Magyarországi Reprezentációs Táplálkozási Vizsgálatok szerint, hogy C- vitaminból a vizsgált személyek 60%-a a javasolt 60 mg- nál kevesebbet fogyaszt. A vizsgált személyeknél a fehérvérsejtek C- vitamin szintje a férfiak 39, a nők 34%-ánál volt alacsonyabb a kívánatosnál.
Hasonlóan ítélhető meg az A- és E- vitamin- ellátottság is. A vérszérumból végzett vizsgálatok azt igazolják, hogy a férfiak 51, a nők 58%-ának a A- vitamin- ellátottsága hiányos. E- vitaminból az ajánlott napi szükséglet legalább 12 g. A hazai felmérések 7,5 g-nak találták a napi fogyasztott mennyiséget.
A javasolt napi 30 g diétásrost- fogyasztással szemben csupán 1521 g az egy főre jutó napi fogyasztás. Ennek következtében elmarad a számos hidroxil- csoportot tartalmazó lignin gyökfogó hatása. De nem tud érvényesülni a glükozinolátorok bioaktiválása sem, amelyek megakadályozzák, hogy a karciogén molekulák eljussanak a célsejthez.
A vizsgálatok megerősítik azt az ismert tényt, hogy az antioxidáns tartalmú élelmiszerek, gyümölcs- és zöldségfélék, az eddig is jól ismert egyéb specifikus hatásaikon túl, jelentős antioxidativ hatást is kifejtenek. Ezért is javasolt a zöldség- és gyümölcsfélék fogyasztásának növelése táplálkozásunkban. Ugyancsak segítséget jelentenek az antioxidáns tartalmú, növényi eredetű táplálékkiegészítők, amelyek védőhatást jelentenek a gyomor- és bélrendszeri betegségek megelőzésében. Olvassa tovább
A jó bélbaktériumok javítják az általános egészségi állapotunkat, visszafogják a baktériumok és gombák szaporodását, amelyek betegségekhez vezethetnek, és mindenek előtt, megteremtik az egészséges bélflórát.
A tejtermékeket, amelyeket jótékony bélbaktériumok fermentációjával hoznak létre (joghurt, sajt, aludttej) világszerte évezredek óta fogyasztják.
Mind a tudomány, mind a néphagyomány elismeri ezeknek a termékeknek a pozitív hatását. A GNLD által előállított Acidophilus Plus ilyen jó baktériumokból áll; a modern technológia segítségével egyesíti magában ezeknek az erejét és hatékonyságát, így garantálva, hogy az élő organizmusok nem pusztulnak el a gyomor által termelt savban, és eljutnak a belekbe, ahova legalább 5 milliárd létfontosságú élő organizmust juttatnak, amelyek ott jótékony hatást fejtenek ki.
Néhány eset ahol szükséges az Acidophilus Plus alkalmazása:
Tartalomjegyzék:
Ókori dokumentumok igazolják, hogy az aloe vera jótékony hatását már akkor is ismerték. K.e. 1750-ből származó anyagtáblán őrizték meg az első feljegyzéseket az Aloe Veráról, gyomorbántalmak gyógyítására, székrekedés, álmatlanság, fejfájás és és még sok minden más kezelésére ajánlják.
Ma kb. 4000 évvel később, a belgyógyászati bántalmakat olyan vitalizáló italokkal kezelik, melyek Aloe Vera kivonatot tartalmaznak. Az utóbbi években relaxáló és tonifikáló hatásának köszönhetően egyre kedveltebb és népszerűbb itallá vált.